W życiu każdego młodego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba się zastanowić, co zrobić dalej ze swoim życiem po szkole średniej. Wiele osób decyduje się na zakończenie nauki i uniezależnienie się od rodziców poprzez pracę. Inni chcą się kształcić dalej. I tu przychodzi najważniejsze i zarazem najtrudniejsze pytanie – gdzie wybrać się na studia? Uważam, że najlepszym rozwiązaniem są studia w Anglii. Dlaczego?
System edukacji na uniwersytetach w Anglii, uważany jest za jeden z najlepszych na świecie. Możemy mieć więc pewność, że wybierając się właśnie tam na studia nie zmarnujemy kilku lat nauki i po zakończeniu edukacji znajdziemy dobrze płatną pracę. Dodatkowo studia w tym kraju cieszą się dużym prestiżem, więc będziemy mieć znaczną przewagę na rynku pracy nad osobami, które skończyły studia w Polsce.
Na angielskich uniwersytetach, w przeciwieństwie do tych polskich, jest ogromna różnorodność kierunków, które można studiować. Jeżeli więc marzy ci się, kierunek którego na próżno szukać na polskich uczelniach, warto wybrać się własnie do tego kraju.
Cały proces aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii odbywa się online. Nie musimy wiec się martwic o to jak tam dojechać lub dolecieć, co znacznie ułatwia cała rekrutację. Dzieje się tak, ponieważ w Anglii studiuje wiele osób z całego świata, co jest kolejną zaletą tych studiów . Można poznać wiele ciekawych osób, których nie mielibyśmy okazji spotkać na polskich uczelniach. Dzięki studiowaniu w międzynarodowym towarzystwie, można poznać inne języki, kulturę, a także nowych przyjaciół z różnych zakątków świata.
Atmosfera w której odbywają się zajęcia na angielskich uniwersytetach, bardzo różni się od atmosfery panującej na uczelniach w Polsce. Podczas gdy polscy studenci są traktowani z góry przez profesorów ,w Anglii studenci zwracają się do wykładowców po imieniu co znacznie poprawia atmosferę na uczelniach. Lepsza atmosfera przekłada się na lepsze wyniki w nauce, studenci mniej wagarują, ponieważ spędzanie czasu na uczelni sprawia im przyjemność, a nie dostarcza stresu jak w polskich szkołach wyższych.
W Anglii zajęcia trwają krótko. Dzięki temu studenci mogą pozwolić sobie na pracę i uniezależnić się częściowo od rodziców .
Jedynym minusem jaki przychodzi mi do głowy, oprócz oczywiście rozłąki z rodzinom podczas studiów w tym kraju są koszta. Studia w Anglii są bardzo drogie. Do pieniędzy, które trzeba zapłacić uczelni, dochodzą też wydatki związane z życiem w tym kraju, które są znacznie wyższe niż w Polsce. Jednak pieniądze które płacą studenci nie idą na marne. Kampusy są bardzo nowoczesne. Uczniowie mogą korzystać z najlepszych dostępnych sprzętów, dzięki czemu są zawsze na bieżąco z nowinkami w danym kierunku. Nowoczesne sprzęty znacznie ułatwiają też naukę.
Podsumowując. Uważam, że studia w Anglii są bardzo dobrym pomysłem dla osób, które mają możliwość za nie zapłacić. Jeżeli jednak nie stać kogoś na takie wydatki, może warto zastanowić się nad pożyczką studencką lub tak zwanym „gap year”, podczas którego można zająć się pracą i postarać się odłożyć trochę pieniędzy na studia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here