Nauka języków obcych z Fiszki.pl w praktyce!

0
1332

Czy bycie poliglotą jest faktycznie czymś trudnym? A może wystarczy odpowiednia metoda nauki, która pozwoli na proste zapoznanie się z wieloma językami i wygodne utrwalanie zdobytych umiejętności językowych? Jeśli chcesz szybko i efektywnie poznawać nowe słownictwo i wyrażenia w różnych językach to nauka języków obcych z Fiszki.pl będzie doskonałym narzędziem, które sprawi, że poznanie języka będzie procesem prostym i przyjemnym. Dlaczego warto zainteresować się fiszkami do języków obcych i jak uczyć się z nich skutecznie?

Nauka języków obcych z fiszek

System nauki z fiszek nie jest czymś nowym, ponieważ już w latach 70. ubiegłego wieku został on świetnie dopracowany przez Sebastiana Leitnera, publicystę niemieckiego, który pasjonował się psychologią, metodyką oraz psychodydaktyką. Opracował on kompletną i niezwykle skuteczną metodę nauki z fiszek wraz z systemem powtórek rozłożonych w czasie, które umożliwiają utrwalenie zdobytych informacji. Metoda ta świetnie sprawdza się również w nauce języków obcych, chociaż jej zastosowanie jest o wiele szersze i obejmuje praktycznie wszystkie dziedziny nauki jako takiej.

Schemat nauki języków obcych z Fiszki.pl opiera się na teorii stworzonej przez Leitnera. Do dyspozycji mamy nowoczesne fiszki, które oprócz słówek, zwrotów, idiomów oraz ich tłumaczeń czy treści związanych z zasadami gramatycznymi, zawierają także obrazki ułatwiające zapamiętywanie poprzez skojarzenie. Warto zaznaczyć, że korzystając z Fiszki.pl, możemy uczyć się aż kilkunastu języków – w tym nie tylko tych popularnych, takich jak język angielski, niemiecki, hiszpański, włoski czy francuski, ale także języka szwedzkiego, chińskiego, rosyjskiego czy nawet kaszubskiego i wielu innych. A wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu czy inwestowania w drogie kursy językowe.

Jak dobrać fiszki językowe?

Warto zaznaczyć, że nauka języków z Fiszki.pl to rozwiązanie dedykowane dla osób o różnym stopniu znajomości danego języka – od całkowicie początkujących, poprzez średnio zaawansowanych, po bardziej zaawansowanych. Jeśli uczymy się od podstaw to mamy do wyboru fiszki STARTER oraz fiszki z gramatyką dla początkujących. Wraz z głębszym poznaniem języka możemy uzupełniać fiszki o kolejne zestawy słownictwa – w tym fiszki czasownikowe, kolokacje czy fiszki konwersacyjne.

fiszki językowe

Osoby znające język w określonym stopniu mogą zgłębiać z fiszkami kolejne językowe meandry poprzez fiszki dedykowane dla zaawansowanych, poznając język biznesowy czy wdrażając się jeszcze głębiej w zasady gramatyczne i słownictwo. Wybór fiszek jest naprawdę olbrzymi, co pozwala na poszerzanie wiedzy i umiejętności językowych w sposób w pełni dostosowany do własnych umiejętności.

Przydatne akcesoria do fiszek

System nauki języków z fiszek obejmuje przede wszystkim wygodne w użyciu fiszki. Oprócz tego niezbędnym elementem skutecznej nauki jest pudełko MEMOBOX, które umożliwia systematyczne i wygodne powtórki materiału. Są one dostępne w formie papierowej lub plastikowej.

Ponadto warto zaznaczyć, że fiszki można wykonywać również samodzielnie, wystarczą do tego puste fiszki gotowe do uzupełnienia. Są one świetnym akcesorium w przypadku nauki języka branżowego, gdy musimy poznać słownictwo charakterystyczne dla bardziej niszowych obszarów. Wtedy możemy przygotować fiszki samodzielnie i wygodnie utrwalać określony zakres słownictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here