Do zrównoważonego rozwoju każdego człowieka potrzeba nie tylko odpowiedniej porcji nowej wiedzy czy wyzwań umysłowych, ale również i dawki sportu, która zadba o mięśnie oraz sylwetkę. Do tego warto dołożyć przyzwoitą dietę oraz pamiętać o korzystaniu z odpowiednich kosmetyków, które dla bardzo aktywnych osób powinny być nieco inne. A jakie kosmetyki powinni wybrać biegacze?

Kosmetyki dla miłośników biegania

Nie samą pracą czy nauką człowiek żyje. Potrzeba też zadbać o odpowiedni stan ducha – czytać książki, słuchać muzyki, spotykać się z przyjaciółmi czy uprawiać każde inne dowolne hobby, a także pamiętać o własnym ciele. Tutaj mowa nie tylko o odpowiedniej higienie, ale i zajęciach sportowych. Wiadomo, nie każdy będzie drugim Lewandowskim, Jordanem czy nawet Chalidowem, ale chociaż wybrać się, pobiegać, to już zawsze coś dla naszej kondycji.

Bieganie to jedna z najprostszych czynności sportowych, z którą przygodę może zacząć każdy i o każdej porze roku. Nie potrzeba szczególnego przygotowania, ani zaawansowanego sprzętu sportowego. Na początek wystarczą strój i buty sportowe (każdy gdzieś w szafie znajdzie stare dresy czy t-shirt). Ewentualnie jak nie jesteśmy jeszcze dobrze wprawieni, mogą przydać się podstawowe kosmetyki dla biegaczy. Cała reszta to już wyłącznie zaangażowanie i ruszenie się z biurka czy kanapy. A że przy okazji będziemy uprawiać modny ostatnimi laty sport, to jedynie dodatkowo zyskamy uznanie wśród znajomych czy kolegów i koleżanek z pracy.

Lubisz biegać? Które kosmetyki wybrać?

Wśród bogatej oferty sklepów, kosmetyki dla biegaczy można podzielić na 3 główne grupy. Po pierwsze olejki i kremy przeciwsłoneczne. Biegacze są narażeni na intensywne słońce, szczególnie latem czy wiosną. A trzeba pamiętać, że bieganie na tyle rozgrzewa organizm, że uprawiający je mają najczęściej na sobie krótki rękawek, będąc długotrwale narażonym na promienie słoneczne.  Drugim elementem, o którym warto pamiętać, są kremy zabezpieczające przeciw otarciom na skórze, które również można zastąpić wazeliną przeciw otarciom. Są one dobrze odporne na wodę i pot, przez co skutecznie chronią skórę nawet podczas długotrwałego wysiłku, a takim już jest bieg na 10 czy 15 kilometrów.  Kategorię produktów kosmetycznych dla biegaczy zamyka krem do masażu regeneracyjnego, także w opcji z olejkami eterycznymi. Idealnie sprawdzi się na zmęczone treningiem mięśnie. Krem stosuje się do masażu mięśni (przez co w trakcie masażu staje się on de facto olejkiem do masażu), dając uczucie ulgi, przyspieszając ich regenerację, rozluźniając je i zapobiegając ewentualnym napięciom. Do tej grupy można jeszcze dołączyć pomadki ochronne do ust, które nawilżą skórę, przez co usta nie popękają podczas treningu. Pomadki są szczególnie polecane w okresie zimowym.

Stosowanie kosmetyków do biegania mieści się w kategorii zabezpieczania i zapobiegania (no może poza kremami regeneracyjnymi), dzięki czemu nasza skóra łagodniej odczuje trudy treningu. Koszt takich kosmetyków wacha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za opakowanie, które starczy przynajmniej na parę tygodni, więc ich zakup nie powinien zrujnować domowego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here