Dlaczego tak chętnie korzystamy z usług kurierskich?

0
1925

Tylko w ciągu ostatnich 5 lat, wzrost liczby nadawanych przesyłek kurierskich szacuje się na ponad 60%. Sama pandemia koronawirusa sprawiła, że w ubiegłym roku nadano nawet kilka razy więcej paczek, aniżeli w roku poprzedzającym. Co ma wpływ na tak prężny rozwój firm kurierskich? Przede wszystkim kompleksowe spełnianie potrzeb klientów.

Optymalna wygoda

Nie trzeba nawet wychodzić z domu, by nadać paczkę albo ją odebrać. To szczególnie ważne w okresie pandemii koronawirusa, kiedy zalecana jest społeczna izolacja. Kurier DPD odbierze zapakowaną przesyłkę i dostarczy ją kolejnego dnia roboczego pod wskazany adres. Niektóre przesyłki kurierskie nadawane są w trybie premium, dzięki czemu trafiają do odbiorcy jeszcze tego samego dnia.

Błyskawiczny czas dostarczenia przesyłki

Wspominaliśmy już wyżej, że paczki dostarczane są najczęściej w kolejny dzień roboczy od ich nadania. Biorąc ten aspekt pod uwagę, firmy kurierskie nie mają sobie równych. Dla porównania tradycyjne przekazy pocztowe trafiają do odbiorcy najszybciej po kilku dniach od nadania.

Krótki czas realizacji usługi jest tak samo ważny dla prywatnych klientów, którzy zamawiają produkty w e-sklepach, ale też na polu biznesowym. Błyskawiczne przesyłki stają się wartością dodaną przy współpracy z kontrahentami czy biznesowymi partnerami.

Bez względu na lokalizację

Paczkę kurierską można nadać z dowolnego miejsca i przesyłka trafi również pod wskazany adres, bez względu na lokalizację. Co więcej, kurier powiadomi o czasie dostarczenia paczki, zatelefonuje, by umówić się na konkretną godzinę dostarczenia. Większość firm kurierskich udostępnia też opcję śledzenia przesyłki, dzięki czemu zarówno nadawca, jak i odbiorca dokładnie wie, na jakim etapie transportu jest paczka.

Oszczędności cenowe

Kupując w sklepach online, można liczyć na darmowe przesyłki oraz bezpłatne zwroty i taka praktyka jest już standardem, jeśli bierzemy pod uwagę te najlepsze podmioty w branży e-commerce. Za przesyłkę nie płacimy więc zupełnie nic, do tego możemy liczyć na atrakcyjne ceny towarów.

Bezpieczeństwo

W czasie trwającej pandemii koronawirusa nie można nie wspomnieć o wartości, jaką są przesyłki kurierskie, patrząc na nasze bezpieczeństwo. Dostarczanie paczek odbywa się bezkontaktowo, a my nie musimy wychodzić z domu do sklepu. Unikamy dużych skupisk ludzi i tłoczenia się w długich kolejkach. Ta opcja z całą pewnością minimalizuje ryzyko zachorowania na COVID-19.

Warto wspomnieć też o bezpieczeństwie nadawanych przesyłek. Odpowiednio zapakowane i oznaczone, są przewożone w specjalnie dostosowanych do tego transportach. Cały proces dostarczania przesyłek przebiega przy uwzględnieniu wyjątkowych właściwości danego towaru. Ograniczane jest ryzyko usterki czy zepsucia produktu, a zamówienie dociera pod wskazany adres przy zachowaniu należytej jakości.

Wszystko to sprawia, że firmy kurierskie mogą się rozwijać, a generując coraz większy zysk, oferują coraz lepsze warunki współpracy. Taka taktyka pozwala osiągać optymalne zadowolenie, zarówno nadawców, jak i odbiorców paczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here