Bardzo wielu Polaków prędzej czy później postanowi zaciągnąć kredyt gotówkowy. To bardzo uniwersalne zobowiązanie, w ramach którego szybko i przy stosunkowo niewielkiej ilości formalności (w porównaniu do na przykład kredytu hipotecznego) można uzyskać sporą sumę. Nie jest to kredyt celowy, w związku z czym bank nie będzie weryfikował tego, co stało się z pożyczonymi pieniędzmi i na co zostały one wykorzystane.

To, że ten kredyt jest bardzo popularny i relatywnie łatwo dostępny (oferuje go większość banków w Polsce), nie oznacza jednocześnie, że absolutnie każdy będzie w stanie go otrzymać. Zobacz, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc wziąć kredyt gotówkowy!

Kredyt gotówkowy – najważniejsze warunki

Kredytobiorca zainteresowany kredytem gotówkowym powinien mieć ukończony 18 rok życia, a także posiadać pełnię zdolności do czynności prawnych i legitymować się ważnym dowodem osobistym. To jednak nie wszystko. Warto wiedzieć, że banki mają prawny obowiązek weryfikacji sytuacji finansowej klienta przed podjęciem decyzji kredytowej. Służy to zminimalizowaniu ryzyka kredytowego i niedopuszczeniu do sytuacji, w której kredyt zostałby udzielony komuś, kto na przykład nie ma żadnych dochodów i nie byłby w stanie go spłacić.

Instytucje finansowe wezmą pod uwagę przede wszystkim zdolność kredytową i historię kredytową. Pierwsza z nich jest obliczana właśnie na podstawie posiadanych dochodów, ale również między innymi kosztów utrzymania, formy zatrudnienia oraz wysokości rat aktualnie spłacanych kredytów i pożyczek.

Wymagana wysokość zdolności kredytowej zależy od tego, jak duży stopień ryzyka jest skłonny zaakceptować dany bank, ale też od kwoty i typu kredytu. Więcej na temat parametrów kredytu gotówkowego można dowiedzieć się tutaj: https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/. Zbyt niska zdolność kredytowa jest jedną z najczęściej spotykanych przyczyn odrzucania wniosków kredytowych, jest to więc bardzo ważny czynnik.

Historia kredytowa, którą w Polsce przechowuje Biuro Informacji Kredytowej, to z kolei zapis tego, czy dana osoba spłaca swoje bieżące zobowiązania (i nie tylko – w BIK-u widnieje też część już uregulowanych zobowiązań) w terminie. Liczne negatywne wpisy, czyli wpisy o opóźnieniach w spłacie, mogą znacznie utrudnić uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Kredyt gotówkowy w trudnej sytuacji – czy jest możliwy?

Jeśli znajdujemy się w trudnej sytuacji i nie jesteśmy pewni, czy uda nam się samodzielnie pozyskać kredyt, warto zwrócić się po pomoc do dobrego eksperta kredytowego, takiego jak Spłata Pożyczek. Jego wsparcie przyda się także w przypadku, kiedy co prawda jesteśmy w stanie sami wziąć kredyt, ale nie chcemy ryzykować, że wybierzemy złą ofertę i będzie on niekorzystny.

Sieć kontaktów na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach finansowych, wieloletnie doświadczenie i szerokie kwalifikacje – to tylko kilka przykładów czynników, które sprawiają, że pośrednik potrafi pozyskać korzystny kredyt nawet w skomplikowanej sytuacji. Dodatkowo, dzięki niemu cały proces zaciągania kredytu powinien potoczyć się bardzo szybko, sprawnie i bezstresowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here