Czy można dostać kredyt ze złą historią w BIK?

0
1629

Każda osoba, która kiedykolwiek brała kredyt w banku, z pewnością wie, że podczas analizy wniosku kredytowego dla banku w dużej mierze liczy się zdolność kredytowa. To właśnie od zdolności kredytowej zależy ostateczna decyzja banku i to, na jaki kredyt możemy liczyć. Zbyt niska zdolność kredytowa może być powiązana ze złą historią w BIK. Biuro Informacji Kredytowej posiada bowiem informacje na temat tego, czy spłacamy regularnie swoje zobowiązania. Opóźnienia w spłatacie rat oraz przeterminowane zobowiązania mogą być przyczyną odmowy udzielenia kredytu przez bank. Jednak czy w każdej sytuacji mając negatywną historię w BIK, trzeba się liczyć z odmowną decyzją kredytową?

Czy kredyt bez BIK jest możliwy?

Trudne kredyty, czyli chociażby kredyt bez BIK charakteryzują się tym, że bardzo ciężko jest je dostać, jednak nie jest to niemożliwe. Tego typu zobowiązania co prawda nie są dostępne w tradycyjnych bankach, ale wiele prywatnych instytucji finansowych oferuje swoim klientom kredyty bez BIK i z niską zdolnością kredytową. Warto wiedzieć, że banki przykładają szczególną uwagę do zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Jeśli będzie ona niska, to z dużą pewnością taka osoba otrzyma odmowną decyzję na złożony wniosek.

Prywatne instytucje finansowe są mniej wymagające dla swoich klientów niż banki. W takim miejscu łatwiej jest dostać pożyczkę na dowolny cel, nawet jeśli ma się negatywne wpisy w BIK. Kredyt bez BIK w banku nie jest więc możliwy, ale pożyczka w prywatnej firmie już tak. Często tego typu kredyty można zaciągnąć przez internet, wypełniając minimum formalności. Wystarczy ważny dowód osobisty i wykazanie dochodów. Co ciekawe nie muszą to być tylko dochody z umowy o pracę, prywatne instytucje finansowe biorą pod uwagę także świadczenia socjalne oraz emerytury.

Trudne kredyty – jak je otrzymać?

Jak sama nazwa wskazuje, trudny kredyt może być dość ciężki do uzyskania, jeśli chcemy to zrobić samodzielnie. Aby zwiększyć swoje szanse, warto skontaktować się z ekspertami, którzy mają doświadczenie w pozyskiwaniu trudnych kredytów https://habza.com.pl/trudne-kredyty/. Pomoc doradcy odciąży Cię ze stresu oraz konieczności samodzielnego szukania atrakcyjnej oferty kredytowej. Nawet jeśli masz negatywne wpisy w BIK, które źle wpływają na Twoją zdolność kredytową, to masz szanse na otrzymanie pieniędzy. Pozyskanie trudnego kredytu jest łatwiejsze, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług sprawdzonych doradców kredytowych. Dodatkowe pieniądze mogą pomóc Ci wyjść z trudnej sytuacji finansowej i np. spłacić zaległe zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here