Dzisiaj w przemyśle każdego rodzaju wykorzystuje się pojemniki plastikowe, które są pojemnikami trwałymi i w dodatku pojemnikami wielokrotnego użytku. Przykładem pojemników, które mają zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym są pojemniki KLT.

Charakterystyka pojemników

Pojemnik KLT jest bardzo mocny i wytrzymały. Ponadto bardzo charakterystyczne jest dla tego rodzaju pojemników duże bezpieczeństwo ich stosowania. Najczęściej opakowania tego typu wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie pakuje się ciężkie części samochodowe. Jednak zalety pojemników sprawiają również to, że można je spotkać i w każdym innym przemyśle. Pojemniki KLT mają zgodne z danymi normami swoje wymiary. Dzięki temu przystosowane są idealnie do rozmiaru palet, na których są układane. Przez ten fakt bardzo prosty staje się ich załadunek a co za tym idzie można je w prosty i łatwy sposób transportować oraz magazynować. Przez to oszczędza się dużo przestrzeni. Skrzynki spełniają wymagania stowarzyszenia motoryzacyjnego. Ponadto dają się obsługiwać nie tylko ręcznie ale i także automatycznie.

Jakie są?

Każdy pojemnik klt wykonany jest z kopolimeru polipropyleny, przez co skrzynki są trwałe, odporne na promienie UV i różnego rodzaju warunki atmosferyczne oraz łatwe i proste w czyszczeniu. Niektóre z nich wyposażone są w pokrywy. inne posiadają uchwyty na ręce oraz specjalne miejsce na naklejenie opisowej etykiety. Najbardziej popularny model, tego typu, pojemników to typ VDA-R, który ma zespolone dno i wyposażony jest w specjalne odpływy, które umożliwiają utrzymanie go w czystości. Ponadto skrzynki tego typu podlegają recyklingowi przez co stosowanie ich jest przyjazne dla środowiska naturalnego.

Do czego są wykorzystywane?

Głównie tego typu kontenery mają zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym. Stosuje się jako opakowania do jednostkowych części samochodowych, które nie wymagają specjalnych opakowań. Bardzo ważnym i istotnym jest fakt, że pojemniki mają te same rozmiary. Jest to doskonale wykorzystywane podczas przenoszenia ich i ustawiania tak, by wykorzystać jak najwięcej powierzchni magazynowej lub transportowej. Skrzynki wykorzystywane są również w produkcjach zautomatyzowanych, są typem opakowania trwałego, mocnego i bardzo wytrzymałego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here