Skończyłeś studia pierwszego stopnia?
Masz już tytuł licencjata, inżyniera lub magistra?
Masz ochotę jeszcze trochę postudiować, zanim zaczniesz pracę na całe swoje życie?
Nauka jest dla Ciebie wyjątkowo ważna i nie chcesz jeszcze porzucać jej na dobre?
Chcesz rozwijać swoje horyzonty i poszerzać swoje kwalifikacje zawodowe?
Jeśli na większość tych pytań, odpowiedź jest twierdząca, studia podyplomowe są idealne dla Ciebie!
Mamy XXI wiek, żyjemy jednocześnie w trudnych, jak i najlepszych czasach, w którym rozwój samego siebie jest na wyciągnięcie ręki. Studenci nie mają jednak lekko jeśli chodzi o zbliżającą się wielkimi krokami przyszłość, na którą tak ciężko pracują. Oczekiwania dzisiejszego rynku bowiem, w stosunku do świeżo upieczonego absolwenta jakiegokolwiek kierunku studiów, są ogromne. Wymaga się wielu lat doświadczenia, mimo braku czasu by je zdobyć. Oczekuje się przygotowania psychicznego na najwyższym poziomie, w końcu nigdy nie wiadomo z jak szalonym szefem, czy współpracownikami przyjdzie Ci się mierzyć w życiu. Naturalnie, nie znajdziemy pracy bez doskonałej wiedzy w zakresie skończonego przez siebie kierunku, a najlepiej byłoby gdybyśmy znali go od deski, do deski.
Nie jest łatwo, pracodawcy mają coraz większe wymagania, nieadekwatne do poziomu studiowania. W związku z tym, uczelnie otwierają się na potrzeby studentów jak i potrzeby rynku. Bierze się pod uwagę oczekiwania kandydatów, ale i również pracodawców, chęci poszerzania swoich zainteresowań, umiejętności, podniesienia kwalifikacji, jak i potrzeby współczesnego rynku pracy, które nieustannie się zmieniają. Studia podyplomowe, dają wspaniałą możliwość kontynuowania nauki, mimo skończenia dotychczasowego kierunku studiów. Charakteryzują się tym, że nie musimy zaczynać studiowania od początku, jak to było zaraz po liceum. Każdy kierunek zaczynamy już na wyższym poziomie, dostosowanym do naszych potrzeb.
Mamy możliwość wybierać spośród kilkuset opcji studiowania i cieszyć się możliwością zdobywania zupełnie nowych kwalifikacji, mimo posiadanego już dyplomu. W całej Polsce bowiem znajduje się kilkadziesiąt uczelni, zapewniających studentom możliwość studiów podyplomowych. W większości popularnych uczelni, w dużych miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań, czy Wrocław, bez problemu znajdziemy masę kierunków, możliwych do studiowania po otrzymaniu dyplomu, nawet na innej uczelni. Mamy opcję studiowania klasycznych kierunków, jak dziennikarstwo, psychologia, pedagogika, administracja, czy prawo, ale i również mniej klasycznych, takich jak bibliotekoznawstwo, archeologia podwodna, metrologia chemiczna, sztuka, czy kryminalistyka.
Nie ma więc możliwości, by przy tak ogromnym wyborze, nie dało się znaleźć czegoś odpowiedniego dla siebie.
Jeśli więc uważasz, że 3, lub 5 lat studiowania, to ciągle za mało i jesteś gotowy dalej studiować i rozwijać siebie, żeby jak najlepiej przystosować się do warunków rynkowych w dzisiejszych, jak i późniejszych czasach daj sobie szansę i zacznij studia podyplomowe już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here