Organizacja czasu wcale nie wymaga posiadania wymyślnych aplikacji na naszym telefonie. Wystarczy że będziemy w odpowiedni sposób blokować zadania i używać poznanych technik, o których za chwilę się dowiesz. Nie ma znaczenia czy pracujemy na etacie czy posiadamy firmę jednoosobową. Możesz w bardzo łatwy sposób mieć więcej efektów, w krótkim czasie oraz przy mniejszym wysiłku. Wykorzystaj wskazówki które podane są poniżej, a twoja produktywność oraz organizacja pracy będzie na wyższym poziomie. Uwaga, sukces gwarantowany!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/organizacja-czasu/

Organizacja czasu – blokowanie zadań

Blokowanie zadań jest to świetny sposób na koncentrację oraz skupienie większej uwagi na wykonywanej pracy. Multitasking jest to zmora w pracy i powinniśmy trzymać się od niego z daleka. Blokowanie czasu zdecydowanie ułatwia nam pracę oraz wskazuje nam właściwe zadania, które powinniśmy wykonać. Jeżeli chcemy naprawdę, zarobić sporo pieniędzy, to powinniśmy skupić się na rzeczach ważnych. Do tego potrzebny będzie ci tylko kalendarz, który posiadasz w swoim telefonie oraz komputerze. 

W jaki sposób umiejętnie zablokować sobie czas? 

Przede wszystkim powinniśmy przemyśleć, jaką ważną rzecz powinniśmy zrobić i przeznaczyć na nią jeden blok czasu.

• 10 minut każdego wieczoru poświęcamy na zaplanowanie następnego dnia.

• Używamy powtarzających się bloków do powtarzających się zadań nie Przygotowujemy co godzinę każdego dnia nowego planu zajęć, tylko powtarzamy te rzeczy, które powinny być wykonane

• Nie przekraczamy harmonogramu. Powinniśmy wyznaczyć sobie przerwy pomiędzy blokami, ponieważ nie damy rady pracować cały czas przez 8 godzin ciągiem. Jest to niewykonalne. 

• Przy blokowaniu czasu Zawsze przeznacz 20- 30% więcej czasu na wykonanie zadania, niż uważasz że wystarczy

Darius Foroux, znany milioner uważał, że: „ Blokowanie czasu to po prostu używanie kalendarza do blokowania czasu dla najważniejszych priorytetów. W tym czasie pracujesz tylko nad jedną rzeczą. I pozwalasz, żeby kalendarz prowadził cię. W ten sposób nie musisz myśleć: Co powinienem zrobić? dalej.”

Praca nie jest to to samo, co robienie postępów. Dlatego też używanie blokowania czasu jest tak ważne. Dzięki niemu widzimy, czy zajmujemy się znaczącymi sprawami oraz czy robimy postępy.

Stosuj się do techniki Pomodoro i Pareto

Do blokowania zadań możemy przyłączyć również technikę Pomodoro dzięki niej będziemy pracować przez określony czas na przykład 20 lub 25 minut oraz następnie robimy sobie 5 minutową przerwę. Takie bloki czasowe wykonujemy na przykład w trzech sesjach, po nich robimy sobie jedną dłuższą przerwę na przykład 20 minut, a później z powrotem wracamy do wykonywania kolejnych bloków czasowych.

Technika Pomodoro wymaga sprawy, jednak warto jest z niej skorzystać. Znacznie poprawia ona produktywność naszej pracy.

Dobrze jest również wypróbować zasadę Pareto. Znana jest ona również pod nazwą 80/20. W rytmie jej zasady, powinniśmy dostać spostrzeżenie, że większość efektów czy też wyników osiągniemy Dzięki niewielkiemu składowi sił oraz środków. Dzięki niej znajdujemy umowne 20% oraz maksymalnie je wykorzystujemy.

Zobacz też: http://www.firmator.pl/gdzie-oraz-w-jaki-sposob-oszczedzic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here