Rynek pracy w Polsce jest bardzo zróżnicowany. W obecnych czasach powstaje coraz więcej miejsc pracy, a więc firmy poszukują coraz większej ilości pracowników. W ofertach pracy znajdziemy zarówno podstawowe oferty takie jak sprzątaczka czy ekspedientka sklepowa, jak i bardziej wymagające zawody takie jak pracownik IT, czy ekspert w sprawach finansowych. W obecnych czasach firmy poszukują bardzo mocno wykształconych osób, które posiadają doświadczenia oraz dodatkowe kursy które potwierdzają ich umiejętności dodatkowe.

Bardzo często poszukiwane są osoby, które umieją inny język niż polski i angielski. Kilka lat temu jednym z popularniejszych języków były języki skandynawskie, a w obecnych najczęściej występującym językiem jest język niemiecki, francuski oraz hiszpański. Na przestrzeni lat również i rynek pracy w Polsce zmienił się. Kiedyś bardziej płatne prace były możliwe nie tylko dla osób mocno wykształconych, ale również takich które jeszcze się kształciły lub chciały spróbować swoich sił w jakimś innym rodzaju pracy. W tym tekście znajdziesz odpowiedź w jakich branżach, w obecnych czasach znajdziesz zatrudnienie od ręki oraz jakie są najpopularniejsze oferty pracy.

Zobacz też: https://www.lokalnatelewizja.pl/wiadomosci/s/15620,pracodawcy-maja-problem-ze-znalezieniem-specjalistow-zobacz-kogo-szukaja

W jakiej branży znajdziesz zatrudnienie od ręki na polskim rynku pracy?

Oczywistym przykładem ofert pracy, które dostaniesz od ręki jest ekspedientka/ekspedient sklepowy czy po prostu sprzątacz lub sprzątaczka. Jeżeli spojrzymy na bardziej wymagające zawody, to również znajdziemy takie w których można otrzymać zatrudnienie od ręki. W tych wypadkach liczy się chęć do pracy oraz poziom posiadanych stanowisk przez firmę.

Bardzo często pracę od ręki otrzymają analitycy zarówno w branżach finansowych jak i IT. Aby dostać pracę od ręki w tym zakresie, najczęściej trzeba biegle posługiwać się językiem angielskim, niemieckim lub francuskim. Na rynku pracy również otrzymają pracę handlowcy do wszystkich branż, lecz najczęściej w branżach HR, finansach oraz marketingu. Najwięcej stanowisk związanych z przedstawicielami handlowymi szukano oczywiście w marketingu, ponieważ są to najbardziej potrzebne stanowiska w obecnych czasach. Od przedstawicieli takich wymaga się znajomości języków obcych (zarówno angielskiego, niemieckiego bądź francuskiego). Pracę od ręki znajdziemy również w branżach, które szukają menadżerów średniego szczebla w branży marketingowej oraz finansowej. Tacy kandydaci muszą posługiwać się znajomością języków nowożytnych, ale również umiejętnością zarządzania grupą.

Co do najpopularniejszych ofert pracy odpowiedź możemy znaleźć na różnych stronach internetowych, które oferują nam oferty pracy. My tutaj przybliżymy w skrócie, które z zawodów były najpopularniejsze w 2021 roku. Pierwszym z nich był marketing, na jednej ze znanych stron internetowych, które oferują pracę było ponad 5 tysięcy ofert związanych z tym zawodem. Branża IT jak co roku była też mocno popularnym zawodem, ponieważ opierając się na tej samej znanej stronie internetowej miała ona ponad 2,5 tysiąca ofert. Inna strona oferowała jako najpopularniejszą ofertę pracy budownictwo oraz inżynierię, których liczba dotarła prawie do 20 tysięcy ofert. Ostatnim z zawodów, który był najbardziej popularny dotyczył transport spedycja logistyka, których oferty na jednej ze stron przekroczyły liczbę 15 tysięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here