Żywiec jest miastem kojarzonym w dużej mierze z turystyką. Górskie położenie pozwala mu stać się początkiem dla wielu większych i mniejszych wypraw, których celem staje się oczywiście Beski Żywiecki – jedno z piękniejszych pasm górskich, położonych na granicy Polski i Słowacji. Błędem byłoby jednak powiedzenie, że Żywiec jest miastem wyłącznie turystycznym. Absolutnie nie ma w tym ani krzty prawdy. Na co dzień prowadzi w nim życie ponad trzydzieści tysięcy mieszkańców, a jest to dość spora liczba, która świadczy o tym, że Żywiec to stosunkowo dobre centrum pracy, zwłaszcza na tle innych miast występujących na południu Polski, które w większości przypadków są jednak znacznie mniejsze. Praca w Żywcu jest, więc trzeba tylko po nią sięgnąć. To, że stopa bezrobocia w tym mieście zazwyczaj bywa wysoka, wynika jedynie z tego, że wiele osób na własne życzenie rezygnuje z możliwości pracy, a niektórzy są np. utrzymywani przez współmałżonków prowadzących pensjonaty i inne turystyczne biznesy.

Gdzie można szukać pracy w Żywcu?

Poziom bezrobocia w Żywcu początkowo może nie zachęcać do szukania pracy w tym mieście. Plasuje się on między pięcioma a sześcioma procentami. W momencie, w którym ostatnio sprawdzano tę stopę bezrobocia w Żywcu, osiągnęła ona wartość całych 6,6%, co sprawiło, że znacząco przekroczyła taką przeciętną wartość stopy bezrobocia wyliczanej dla całego kraju. Nie jest to zbyt zachęcająca informacja. Biorąc ją pod uwagę, można by było dość szybko uznać, że nawet nie ma sensu tracić czasu na szukanie pracy w Żywcu, skoro tej pracy i tak się nie znajdzie. Każdy, kto zna się choć trochę na statystyce, wie jednak, że ciężko wyciąga się z niej prawidłowe wnioski. Statystyczne badania wiele rzeczy potrafią przekłamać. Przekłamują na pewno sytuację na żywieckim rynku pracy, bo nie pokazują w ogóle, jak ona rzeczywiście wygląda, albowiem to, że wiele jest osób bezrobotnych w tym mieście nie świadczy jeszcze o tym, że w Żywcu nie ma żadnych wolnych stanowisk do pracy.

Szeroki wybór ofert pracy w Żywcu znajdziesz w serwisie pracy https://www.gowork.pl/praca/zywiec;l.

Bo te stanowiska naprawdę istnieją. To, że grupa osób bezrobotnych stale się powiększa, wynika z zupełnie innych czynników – chociażby z tego, że w tym momencie dużo łatwiej można starać się o różnego rodzaju zasiłki i dotacje, a warunkiem do ich pobierania nierzadko jest właśnie status osoby bezrobotnej. Niektórym po prostu nie opłaca się iść do pracy. A przynajmniej tak wydaje się tym, którzy nie do końca chcą pracować, dlatego wolą żyć za niewielkie pieniądze, ale jednocześnie się nie przemęczać i całymi dniami robić tylko to, na co mają ochotę. Zarobki w Żywcu są jednak uzależnione od wysiłku włożonego w ich uzyskiwanie. Jeżeli ktoś nie pracuje i utrzymuje się wyłącznie z różnego rodzaju zasiłków, raczej nie ma co liczyć na to, że jego dochody w skali miesiąca osiągną jakiś wyższy poziom i pozwolą wieść życie pełne rozrywek i wszelakich atrakcji. Do dużych pieniędzy dochodzą osoby gotowe na ciężką pracę. Warto mieć zatem jakieś ambicje, by zgodnie z nimi ustalić swój zawodowy plan działania i krok po kroku na spokojnie go realizować, zmieniając w ten sposób całe swoje życie, a nieraz i życie swojej rodziny.

Jaką pracę opłaca się wykonywać w Żywcu?

Każdą, która tylko da jakieś większe dochody albo zapewni człowiekowi inne korzyści – chociażby szanse na dalszy rozwój (np. możliwość brania udziału w różnych szkoleniach i kursach, opłacanych przez pracodawcę), komfortowe warunki i rodzinną atmosferę w firmie albo nawet coroczne zniżki na różne wyjazdy zagraniczne czy prywatną opiekę medyczną. Każdy sam może i powinien stwierdzić, do dla niego jest ważne. Osoby młode, które na ogół nie mają jeszcze żadnych szczególnych problemów ze swoim zdrowiem, raczej nie będą przesadnie zainteresowane korzystaniem z usług medycznych, ale za to spojrzą przychylniejszym okiem na te oferty pracy, które w ramach zatrudnienia dadzą im darmowy dostęp do siłowni albo zaoferują regularne imprezy integracyjne i inne ciekawe wydarzenia pracownicze. Priorytety w życiu są różne, bo każdy ma inny pomysł na to, jak to życie poprowadzić. Zamiast więc skupiać się na tym, co jest ważne dla ogółu, lepiej zastanowić się nad tym, co samemu chciałoby się osiągnąć i do tych informacji spróbować dostosować nowe miejsce pracy.

Bo tę pracę można znaleźć dosłownie wszędzie. Można poszukać jej w żywieckim browarze, który spośród wszystkich zakładów tego miasta zapewnia zdecydowanie najwięcej zróżnicowanych stanowisk, ale można też poszukać jej w o wiele mniejszej firmie, by nie stać się wyłącznie kolejnym podrzędnym pracownikiem, a może dać sobie szansę na pracę na wyższym kierowniczym stanowisku (nawet jeśli nie od razu, to przynajmniej po pewnym czasie). Oferty pracy w Żywcu tyczą się gastronomii, przemysłu i budownictwa. Niektóre są związane z typową pracą fizyczną, jednakże wiele jest i takich, które oferuje się jedynie osobom mającym wyższe wykształcenie. Aby pracę znaleźć, trzeba po prostu jej dla siebie poszukać. No i też przygotować się do tego, by przejść pomyślnie przez proces rekrutacji i zakończyć go z sukcesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here