Pożyczka konsolidacyjna do zadłużenia inaczej znana jako kredyt oddłużeniowy – może być dobrą opcją na zmniejszenie miesięcznych spłat i zmniejszenie wydatków na odsetki. Jednak osoby ze słabą historią kredytową mogą mieć trudności z uzyskaniem pożyczki i mogą zostać poproszone przez pożyczkodawcę o uzyskanie poręczyciela. Poręczyciel to osoba, która wspólnie z Tobą ubiega się o pożyczkę i zobowiązuje się spłacić dług, jeśli nie dokonasz płatności.

Cel uzyskania poręczyciela do kredytu oddłużeniowego

Uzyskanie pożyczki ze złą historią kredytową jest często trudne, ponieważ pożyczkodawcy mogą uważać, że istnieje większe ryzyko niespłacenia pożyczki. Kredytodawcy zazwyczaj wolą udzielać pożyczek pożyczkobiorcom, którzy mają udokumentowane doświadczenie w zaciąganiu i spłacaniu długów. Oprócz Twojej zdolności kredytowej pożyczkodawcy przyjrzą się również innym czynnikom, takim jak:

  • Twoje dochody
  • obecny poziom zadłużenia.

Pożyczkodawcy oceniają Twój dochód, aby ustalić, czy możesz sobie pozwolić na comiesięczną spłatę zadłużenia, jaką nałoży na Ciebie kredyt oddłużeniowy. W przypadku osób, które są niezależnymi kontrahentami, prowadzą działalność na własny rachunek lub zarabiają prowizje, pożyczkodawca może uznać, że źródło dochodu nie jest wystarczająco stabilne, aby wesprzeć spłatę kredytu. Ci, którzy są zatrudnieni na pełen etat i mają wystarczający dochód, aby móc spłacać comiesięczne spłaty, mogą nadal otrzymać odrzucenie wniosku o pożyczkę, jeśli ich całkowity poziom zadłużenia jest zbyt wysoki.

Aby zmniejszyć ryzyko niewykonania zobowiązania, pożyczkodawcy mogą poprosić pożyczkobiorcę o pozyskanie współsygnatariusza – poręczyciela. Chodzi zazwyczaj o kogoś, kto ma lepszy rating kredytowy z odpowiednim stosunkiem zadłużenia do dochodu.

Jak Ci pomoże poręczyciel w kredycie oddłużeniowym?

Poręczyciel zapewnia pożyczkodawcy, że ktoś jest gotów wziąć odpowiedzialność za dług, jeśli pożyczkobiorca nie dokona płatności. Pożyczkodawca weźmie pod uwagę kredyt, dochód i stosunek zadłużenia do dochodu współsygnatariusza, aby ustalić, czy ta osoba może potwierdzić Twój kredyt oddłużeniowy. Posiadanie uprawnionego współsygnatariusza przy ubieganiu się o pożyczkę konsolidacyjną prawdopodobnie zwiększy Twoje szanse na zatwierdzenie, ponieważ pożyczkodawca ma pewność, że ktoś będzie odpowiedzialny za dług, nawet jeśli nie możesz dokonać płatności. Ponadto pożyczkodawca może naliczyć niższą stopę procentową, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko niewywiązania się ze zobowiązań zarówno przez Ciebie, jak i Twojego współpodpisującego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here