Bycie zadłużonym wiąże się z szeroką gamą utrudnień, a problem ten dotyczy coraz większej ilości Polaków. Sporo osób posiada jednocześnie kilka różnych kredytów, w tym na przykład kredyt hipoteczny, samochodowy, karty kredytowe czy kredyty odnawialne. Do pewnego momentu ich terminowa spłata może nie sprawiać problemu, ale zmieni się to prawdopodobnie, jeśli na przykład zachorujemy lub stracimy pracę.

Posiadane zobowiązania finansowe mogą między innymi wpływać na szanse na uzyskanie kredytu w banku. Osoby poważnie zadłużone często spotykają się z odmowami w tego typu instytucjach finansowych i czują, że z ich ciężkiej sytuacji nie ma żadnego opłacalnego wyjścia. Pojawia się więc bardzo ważne pytanie: czy osoba zadłużona ma szansę na uzyskanie kredytu, czy jest to niemożliwe?

Kredyt dla zadłużonych – dlaczego jest trudny do uzyskania?

Problemy z uzyskaniem kredytu dla zadłużonych wynikają z faktu, że nawet, jeśli zobowiązania są spłacane w terminie, to zmniejszają one zdolność kredytową. Zdolność kredytowa to zdolność do terminowej spłaty zobowiązania, obliczana między innymi na podstawie dochodów, aktualnych długów i kosztów utrzymania.

Każdy bank weryfikuje zdolność kredytową przed udzieleniem odpowiedzi na wniosek o kredyt, a zbyt niska zdolność jest jednym z najczęściej spotykanych powodów odrzucania takich wniosków. Dlatego też osoby, które szukają kredytu dla zadłużonych, często napotykają na problemy. Warto wspomnieć, że banki zwracają dużą uwagę również na historię kredytową, czyli to, czy dotychczas dochodziło do opóźnień w spłacie zobowiązań.

Potrzebujesz kredytu dla zadłużonych i chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego typu zobowiązań? Wejdź tutaj: https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/, a znajdziesz szereg innych przydatnych informacji w tym zakresie. Warto pamiętać, że im szybciej zacznie się naprawiać i stabilizować swoją sytuację finansową, tym lepsze prawdopodobnie zostaną osiągnięte rezultaty i tym łatwiejszy będzie cały proces. W związku z tym nie warto czekać, a należy zacząć działać jak najszybciej.

Kredyt dla zadłużonych jest co prawda możliwy, ale niełatwy do uzyskania

Jak już wspomniano powyżej, banki nie są zwykle skłonne na podejmowanie dużego ryzyka przy udzielaniu kredytów klientom posiadającym już pewne zadłużenia. Wynika to z faktu, że co prawda jeden ryzykowny i później niespłacany w terminie kredyt nie zaszkodziłby zanadto finansom banku, ale, jeśli takie zobowiązania byłyby udzielane większej ilości osób, w pewnym momencie mogłoby to znacząco wpłynąć na płynność finansową danej instytucji.

Jednak nie należy od razu się poddawać, jeśli jest się w trudnej sytuacji i marzy się o zaciągnięciu atrakcyjnego kredytu, który pomoże zamienić problematyczne długi w jedno zobowiązanie z niską, wygodną do terminowej spłaty ratą. Jest to możliwe, o ile skorzysta się przy tym ze wsparcia wykwalifikowanego eksperta. Doradca kredytowy, taki jak Habza Finanse, zawsze w pierwszej kolejności ustali, jakie możliwości i potrzeby finansowe ma dany klient, a następnie na tej podstawie znajdzie dla niego korzystną ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here