W dzisiejszych czasach świat rzuca nam coraz to większe wyzwania. Coraz szybszy pęd życia, coraz więcej obowiązków oraz coraz wyższe oczekiwania pracodawców stawiają młodego człowieka w sytuacji, w której nagle, bez większego przygotowania, musi stawić czoła dorosłości i z trybu myślenia szalonego 18-sto latka przerzucić się na tryb myślenia poważnego 30-sto latka. Przeglądając oferty pracy i na ich podstawie zastanawiając się nad wyborem uczelni młodzi ludzie często natrafiają na dwie frazy “wymagane x lat doświadczenia”, “wymagane wykształcenie wyższe”. Jak jednak zdobyć to wszystko, jednocześnie nie poświęcając kilkunastu lat na najpierw odbycie odpowiedniej edukacji, a później zgromadzenie koniecznego doświadczenia?
Wspaniałym rozwiązaniem są studia wieczorowe, które pozwalają na jednoczesne podbijanie serc zarówno naszych klientów jaki i profesorów. Wygodny tryb nauki w godzinach popołudniowych i wieczornych zapewnia optymalny plan dnia oraz sprawia, że nasze weekendy pozostają czasem przeznaczonym na życie prywatne. Te dwie cechy wyróżniają studia wieczorowe na tle zajęć w trybie stacjonarnym bądź zaocznym. W pierwszym rozwiązaniu zajęcia zazwyczaj są rozrzucone w ciągu całego dnia, co znacznie ogranicza szansę na znalezienie pracy, a co za tym idzie zdobycie tak cennego w dzisiejszych czasach doświadczenia. Z drugiej strony studia zaoczne prowadzone są zwykle od piątku do niedzieli. Posiadanie pracy na pełen etat (tj. od poniedziałku do piątku) i jednocześnie podjęcie się studiowania zaocznie wymaga dużego wysiłku i stanowi spore wyzwanie. Taki tryb nauki dodatkowo znacząco ogranicza czas, który możemy poświęcić na nasze życie prywatne. Dodatkową cechą, która może skłonić do wyboru studiów wieczorowych zamiast zaocznych jest fakt, iż pomimo, że obydwa tryby są odpłatne, to ich ceny zazwyczaj są bardzo podobne. Konieczności poniesienia takich samych kosztów nauki niestety nie gwarantuje jednolitego programu nauczania. Ten zaś na studiach zaocznych jest mocno okrojony i wymaga od studentów włożenia dużej ilości pracy i czasu w naukę w domu. Studiowanie w trybie wieczorowym jest również bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają już doświadczenie w branży, jednak muszą, bądź chcą, podnieść swoje kwalifikacje. W tym przypadku omawiany tryb nauki zapewnia nam możliwość kształcenia się i jednoczesnego wdrażania poznanej wiedzy. Daje to niezwykłą szansę na przekładanie teorii na praktykę, co będzie skutkować szybszym i efektywniejszym uczeniem się. Studia wieczorowe to również dobry pomysł dla wszystkich, którzy z powodu przemian na rynku potrzebują zmienić obszar swojej działalności. Nie można również zapomnieć o tym, iż studia wieczorowe, pomimo niecodziennych godzin prowadzenia zajęć nadal pozostają studiami, czyli czymś co rzesza młodych ludzi, kojarzy się z zabawą i śmiechem, ale również ogromną ilością ciężkiej pracy. Co więcej studiowanie, czyli codzienne przebywanie z osobami, które pasjonują się tym samym co my, jest niezwykłą szansą na tworzenie zarówno niecodziennych pomysłów, jak i również zawieranie znajomości, które kiedyś mogą okazać się ważnymi kontaktami biznesowymi.
Studia, zwłaszcza wieczorowe, pozwalają nam zatem na zdecydowane i odważne wejście na rynek pracy. Kończąc je, o ile dobrze wykorzystamy dany nam czas, jesteśmy pewni, że żaden pracodawca nie zaskoczy nas swoimi wymaganiami, a oferty pracy same zaczną do nas spływać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here