Studia online są w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Dzieje się tak dlatego, że ludzie cenią sobie możliwość samodzielnego organizowania czasu, nauki w dogodnych godzinach i możliwość nie ruszania się z domu.
W przypadku takich studiów, dostajemy login i hasło do naszego konta e-learningowego, po zalogowaniu się na nim mamy tam ważne informacje dotyczące naszych ocen, wykładów, zjazdów itp.
Wykładami najczęściej nazywa się filmy udostępnione na serwerze, na których wykładowca siada przy biurku i opowiada o danej tematyce. Więc różnicy nie ma dużej, jedyna jest taka, że nie ma tej interakcji między wykładowcą i studentem, nie można w każdej chwili zapytać o mniej zrozumiałą rzecz.
Plusem, który warto też wymienić jest fakt iż studia te są krótsze od normalnych, ponieważ nie zakładają one przerw wakacyjnych i zimowych, idą one jednym ciągiem.
Zjazdy nie są częste. Zwykle co 4 miesiące. Daje to możliwość zagospodarowania czasu w taki sposób, że na co dzień uczymy się i robimy zaliczenia, które są wymagane, a kiedy przychodzi zjazd, to zaliczamy egzamin, a tak wygląda całe nasze studiowanie.
Bierzemy sobie laptopa na kolana do pociągu, tramwaju, czy do parku w ładną pogodę, oglądamy wykład i robimy do niego notatki. Czy to nie jest idealne rozwiązanie? W momencie kiedy tracimy najwięcej czasu właśnie w podróżach, lub czekając na coś, możemy ten czas spożytkować dużo bardziej wartościowo.
Na pytanie czy te studia są dla Ciebie musisz sobie odpowiedzieć innym pytaniem, mianowicie: Czy mam wystarczająco samodyscypliny?
On jest tutaj bezapelacyjnie potrzebna w ogromnych ilościach. Kiedy nikt nas nie kontroluje kiedy siedzimy w domu łatwiej nam jest odpalić jakąś stronę z memami, czy Youtuba z głupimi filmikami. A jednak nie możemy sobie pozwolić na coś takiego w przypadku studiowania online, bo mamy naprawdę dużo pracy. Często niestety więcej niż na normalnych studiach stacjonarnych.
Sprawa o której warto wspomnieć to koszty. Same opłaty czesnego są podobne do studiów normalnych, jednak przeprowadzanie się do innego miasta, aby w nim studiować generuje inne koszty, takie jak wynajęcie mieszkania itp. Jednak studiując online nie ma tego problemu.
Możemy w internecie znaleźć masę pozytywnych opinii od absolwentów takich studiów. Ludzie piszą, że wreszcie mogli spełnić swoje marzenia, łącząc pracę ze studiami, których zagadnienia zawsze ich interesowały, ale nie mieli jak ich zacząć, bo nie mogli sobie pozwolić na częste dojazdy do miasta w którym jest uczelnia.
Jeżeli interesuje Cię tylko papierek, a nie wiedza, też możesz dać radę, ale nie jest to pewne. Na zaliczeniach, które są przez internet nie ma przeciwwskazań, abyś szukał informacji w sieci. Na egzaminach już musisz mieć te minimum wiedzy, aby je zaliczyć, ponieważ one odbywają się na zjazdach, tam ściąganie nie wchodzi w grę.
Studia online nie są dla każdego, ale jeżeli ktoś chce zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy to myślę, że warto rozpatrzeć taką możliwość. Zwłaszcza, że sam papierek nie różni się niczym od tego po skończeniu normalnych studiów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here