Mimo że czas na składanie dokumentów rekrutacyjnych na większości uczelni już upłynął, znajdą się też takie, na których nie jest jeszcze za późno. Jeśli twoje zainteresowania związane są z medycyną, a z różnych względów nie możesz, bądź nie chcesz zostać lekarzem, lubisz pomagać ludziom, a na widok krwi nie osuwasz się na ziemie, może warto zastanowić się nad pielęgniarstwem? Oto kilka powodów, dla których jest to zdecydowanie właściwy wybór.

Na wstępie zaznaczę, że studia pielęgniarskie to nie przelewki. Jeśli szukasz miejsca gdzie będziesz mógł opuszczać zajęcia, a własny wydział odwiedzisz dopiero w sesji egzaminacyjnej, to nie tędy droga. Obecne czasy wymagają od pielęgniarek/pielęgniarzy studiów wyższych, w stopniu przynajmniej licencjata. Studia nie są łatwe, jest naprawdę dużo zajęć, praktyk i ćwiczeń, ale sytuacjami których tam doświadczysz mógłbyś zaciekawić niejedną osobę, gdyby nie tajemnica zawodowa. Przez 3 lata studiów, na zajęciach spędzisz liczbę godzin zbliżoną do tych, które spędzają przyszli lekarze medycyny po sześcioletnich studiach. Sam materiał, niejednokrotnie także będzie podobny. Pewnie teraz zapytasz dlaczego warto wybrać takie studia, skoro to tak ciężki kawałek chleba?
Przede wszystkim studia pielęgniarskie dają ci komfort, gdzie po 3 – letniej edukacji bez problemu znajdziesz pracę w zawodzie. Specyfika pracy znacząco się różni w zależności od oddziału, który wybierzesz, dlatego też niezależnie od tego, czy twoje zainteresowania oscylują wokół sali operacyjnej, czy domu pomocy społecznej, każdy znajdzie coś dla siebie. Przełomowym momentem jest rozpoczęcie pierwszych praktyk zawodowych. Plastikowe lalki zamieniają się w prawdziwego człowieka, który odczuwa ból i cierpienie. Nie każdy jest w stanie doświadczać takiego obrazu na co dzień, dlatego też liczebność roku po pierwszych praktykach może się zmniejszyć. Wszystko wynagradza wyraz wdzięczności usłyszany od pacjenta, lub jego rodziny. Niesamowitym jest jak wiele radości może dać pomoc drugiemu człowiekowi. Na tym właśnie opiera się pielęgniarstwo. Sama praca do najłatwiejszych nie należy. Bycie pielęgniarką wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za życie i zdrowie drugiego człowieka. Obecne pielęgniarstwo zdecydowanie ewoluuje. Jest to samodzielny zawód medyczny, który ceni się niemałym poszanowaniem społecznym, a do jego wykonywania niezbędne jest posiadanie prawa wykonywania zawodu. Skończyły się czasy gdy pielęgniarki, ubrane w czepki, do których mówiono siostro były tylko wysłannikiem lekarza. Obecnie oba te zawody współpracują ze sobą by zapewnić jak najlepszą, kompleksową opiekę nad pacjentem. To duma być pielęgniarką, bądź pielęgniarzem, i mówię o tym z pełnym przekonaniem. Jeśli więc nadal zastanawiasz się nad wyborem tego niełatwego, lecz bardzo pięknego zawodu, zdecydowanie namawiam cię, byś spróbowała. Nie zawsze będzie lekko i przyjemnie, może też okazać się że to nie jest zawód dla Ciebie. Jeśli jednak się uda, będziesz mogła powiedzieć: „To była dobra decyzja!”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here