„„American dream” to termin, który został spopularyzowany w naszym kraju już jakiś czas temu. Obecnie, żyjemy w czasach wielkich możliwości, a emigracja bądź po prostu wyjazd do naszych amerykańskich przyjaciół za ocean, nigdy nie był taki prosty jak dziś.
Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się dyskusje pod tytułem „studia w USA”. Często sam rozmawiam ze swoimi znajomymi na temat studiowania za oceanem oraz jakie plusy to za sobą niesie. Bardzo ważną kwestią w możliwości studiowania w USA jest fakt, że poznajemy całkowicie odmienna kulturę, obyczaje, czy kuchnię. Praktycznie przez cały czas komunikujemy się w języku angielskim, co pozwala nam na niewątpliwe poszerzanie swoich horyzontów. Co więcej, dzięki przywilejowi, którym są studia w USA, możemy poznać ludzi, z którymi założymy kiedyś firmę, rozwiniemy działalność gospodarczą, a może nawet poznamy miłość swojego życia? Ludzkie życie jest nieprawdopodobnie krótkie i na pewno warto czerpać z niego pełnymi garściami i nie zastanawiać się za bardzo nad tym czy warto zwiedzać świat – co do tego nie ma wątpliwości, nie zastanawiaj się i wyruszaj na studia w USA już dzisiaj!
Jak dobrze wiadomo, każdy medal ma jednak swoje dwie strony. Ludzie lecący na studia za ocean wiedzą, że przeloty do USA do najtańszych nie należą. W niektórych okresach okazuje się, że nie ma możliwości znalezienia biletu w obie strony z Polski do USA w cenie niższej niż 5000 pln. Taka kwota potrafi zdemotywować nawet najbardziej zdeterminowanych podróżników. Drugą kwestią, którą należy mieć na względzie po stronie minusów wyjazdu na studia w USA jest fakt, że Ameryka odznacza się skrajnie inną kulturą od naszej. Ludzie mniej elastyczni pod kątem adaptacji do nowych warunków życia w społeczeństwie, mogą doznać szoku widząc podejście amerykanów do kwestii żywienia, bezpośredniości relacji między obcymi ludźmi, tolerancją wierzeń wszelkiego rodzaju itd. Z tego względu warto patrzeć na taki wyjazd jako ciekawe doświadczenie i przygotować się na to, że można na nim spotkać praktycznie wszystko co człowiek może sobie wyobrazić, a czasami nawet więcej. Kolejnym elementem delikatnie zniechęcającym na studia w USA jest przestępczość i pozwolenie na broń, które konstytucyjnie zapewnia każdemu
Amerykanowi dostęp do broni. Ze względu na to, w Ameryce, trzeba ze szczególną ostrożnością poruszać się po mieście, nie kusić losu przez chodzenie po nieciekawych dzielnicach i w miarę możliwości pozostawać niestety biernym przy konfliktowych sytuacjach na ulicy (tak naprawdę, nigdy nie wiesz, kto ma przy sobie broń), wyjazd do USA przestaje być taki kolorowy.
Jeżeli przeczytałeś oba powyższe akapity, które traktują zarówno o plusach jak i minusach wylotu na studia w USA, i nadal jesteś zdeterminowany żeby wylecieć na studia za ocean, zdecydowanie nie ma sensu się dużej zastanawiać, tylko pakować wszystkie potrzebne graty i przygotować się na podróż swojego życia. Wspomnienia, których nabędziesz podczas takiego wyjazdu, nigdy nie opuszczą Twojej głowy, a perspektywy, które otworzą się przed Tobą sprawią, że nigdy nie będziesz już tym samym człowiekiem. Jestem pewien, że dzięki temu wyjazdowi rozwiniesz swoją osobowość i staniesz się lepszym człowiekiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here