Na co patrzeć przy wyborze butów dla pracowników?

0
2397

Buty dla pracowników to istotny element każdego ubrania roboczego. Są one niezbędne, aby zapewnić stopie ochronę przed urazami o charakterze mechanicznym, a także substancjami żrącymi, toksycznymi, a także skutkami związanymi z działaniem skrajnej temperatury.

Podczas wyboru butów roboczych trzeba uwzględnić charakter wykonywanej pracy. Dzięki temu uniknie się zagrożeń oraz niebezpieczeństwa związanego z pracą. Co więcej, uzyska się wygodę oraz komfort przy wykonywaniu obowiązków służbowych. W obuwiu roboczym jest się czasami przez cały dzień. Dlatego też takie buty muszą być przede wszystkim wygodne. Pięta musi przylegać do buta. But powinien być pół centymetra dłuższy od stopy. Odpowiednie obuwie nie może uciskać, gdyż podczas pracy noga może ulec spuchnięciu. Wybierając buty robocze, trzeba zainwestować w wyrób znanego producenta. Wpływa to na wysoką jakość wykonania produktu, a co za tym idzie także zwiększenie długości używania obuwia.

Rodzaje obuwa roboczego

Buty robocze dzieli się w sposób następujący:

obuwie bezpieczne – są to buty, które mają podnosek wytrzymujący siłę nacisku równą co najmniej 200 J. Buty te wykazują dużą odporność przed ściskaniem z siłą co najmniej 15 kN.
buty ochronne – charakteryzują się podnoskami wytrzymującymi uderzenie z energią około 100 J. Zapewniają także ochronę przed ściskaniem z siłą równą co najmniej 10 kN.
buty zawodowe – ma cechy ochronne obuwia roboczego. Buty te nie mają jednak podnoska. Można je wykorzystywać w miejscach, w których nie występuje niebezpieczeństwo zmiażdżenia stopy. Są one często określane jakohttp://butyrobocze.eu buty robocze.

Podział butów ze względu na warunki pracy

Biorąc pod uwagę warunki pracy, buty robocze dzielimy na obuwie:

chroniące przed czynnikami chemicznymi, biologicznymi, mechanicznymi,
chroniące przed temperaturami,
chroniące przed porażeniem prądem elektrycznym,
chroniące przed czynnikami atmosferycznymi,
do pracy w środowisku zagrożonym wybuchem,
antystatyczne.

Jak wybrać odpowiednie buty do pracy?

Najważniejszym aspektem związanym z wyborem butów roboczych jest określenie rodzaju wykonywanej pracy. Do pracy świadczonej w takich miejscach jak magazyn, hale w środowisku suchym warto zdecydować się na półbuty bądź sandały. Dzięki temu zapewnioną mamy wysoką oddychalność.

Gdy pracujemy na budowie, czy też drogownictwie warto zainwestować w wyższe buty.

Na zakończenie warto podkreślić fakt, że współcześnie nie ma już brzydkich, topornych, źle wykonanych butów. Producenci obuwia rywalizują ze sobą, wymyślając coraz to nowsze, bardziej atrakcyjne wizualnie wzory obuwia. Obecnie nie łatwo jest odróżnić buty robocze od obuwia sportowego, czy też przeznaczonego na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here