Tablice o różnych kształtach i kolorach są szeroko wykorzystywane w obiektach oświatowych. Kto z nas nie pisał pylącą kredą po czarnej tablicy szkolnej? Kiedyś było to podstawowe wyposażenie każdej sali lekcyjnej. Obecnie tablice kredowe są wypierane przez białe tablice suchościeralne, które są dużo wygodniejsze w eksploatacji, wyglądają lepiej i zapewniają lepszy komfort pisania i odczytywania treści. Co więcej, białe tablice to nie tylko niezbędnik nauczyciela w sali lekcyjnej. To także świetny dodatek do biur, gdzie przyda się w open space’ach, czy salach konferencyjnych. Zobaczcie, gdzie jeszcze można śmiało wykorzystać podobne produkty!

Tablice kredowe – relikt przeszłości.. i gadżet do pokoju dziecięcego

Tak jak wspomniałem w poprzednim akapicie, tablice kredowe powoli odchodzą do lamusa na rzecz bardziej zaawansowanych technicznie tablic białych. Jest to zrozumiałe, jednak jest pewien aspekt, o którym się nie wspomina. Kredą pisze się zupełnie inaczej – stawia większy opór i uczeń musi się wysilić, żeby nią pisać. Co więcej, dzięki temu może zapamiętać dużo lepiej to, co napisał podczas zajęć – to bardzo ważne. Tablice kredowe świetnie sprawdzają się w użytku domowym. Bardzo często oryginalna ramka niewielkiej tablicy stanowi ładne dopełnienie przestrzeni ( np. w kuchni, gdzie spiszemy listę domowych obowiązków rodziny). W pokoju młodego artysty można zainstalować pełnowymiarową tablicę lub zdecydować się na zakup farby, która po wyschnięciu nie różni się niczym od szkolnej pomocy naukowej. To oznacza nieograniczoną zabawę na wielkiej płaszczyźnie! Małe, składane tabliczki są także bardzo często stosowane w restauracjach i kawiarniach, które tam umieszczają informacje o menu i promocjach, niewielkim kosztem zachęcając klientów.

Tablica biała suchościeralna – królowa uniwersalności

Czas na prawdziwą “bombę” – być może białe tablice kojarzą się raczej z nudnymi wykładami i szkoleniami w pracy, ale warto docenić ich pomoc w codziennej pracy. Suchościeralność to jedna z największych zalet naszych tablic – ich klasyczne odpowiedniki wymagają namoczonych gąbek i szmatek, które mogą zabrudzić studentów jak i prowadzącego zajęcia. Biała, gładka płaszczyzna, która jest gotowa do zapisywania genialnych pomysłów to idealny pomysł, jeśli chodzi o biuro. Nada się w sali konferencyjnej, nada się na burzy mózgów, a jej bardziej eleganckie wersje (tablice szklane) mogą służyć jako prawdziwa ozdoba i wzbogacenie przestrzeni w pracy. Warto także poruszyć temat opcji przenośnych, wręcz mobilnych. Flipcharty to urządzenia, które dzięki kompaktowym rozmiarom i regulowanej wysokości są idealnym rozwiązaniem dla miejsc, gdzie nie da się po prostu na stałe umieścić innego urządzenia. Będzie to np. mała salka, gdzie tylko na parę godzin potrzeba przeprowadzić szkolenie. Tak samo nada się w szkole językowej, gdzie zwykle nie zapisuje się 4 tablic na raz, tylko raczej pojedyncze słowa i zwroty. Jak widać, tablice suchościeralne to urządzenia bardzo uniwersalne i nie muszą być używane tylko w szkołach. Świetnie sprawdzą się w domowym zaciszu i biurowych salach konferencyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here