Oby nasza młodość nigdy nie przeminęła, nie ta fizyczna, bo oczywiste jest, że wygląd się zmienia. Chodzi nam o pozostanie na zawsze młodym duchem, ale może zacznijmy od początku.
Jesteśmy uczniami warszawskiego liceum. Połączyły nas dwie pasje. Uwielbiamy podróżować i interesujemy się laureatami Nagrody Nobla. Wśród nich było wielu polaków, nie musimy chyba wymieniać ich nazwisk. Być może kiedyś nam uda się odebrać tę nagrodę. Druga wspomniana pasja to podróże. Wszyscy jesteśmy pełnoletni więc swobodnie możemy podróżować. Ten portal daje nam możliwość zrelacjonowania naszych wycieczek do różnych miejsc. Opiszemy wam ciekawe atrakcje, zabytki i miejsca godne uwagi. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Pozdrawiamy :)
  • Home Zimowe niespodzianki Tylicza

Zimowe niespodzianki Tylicza

Wielu turystów wybierających się na urlop, chce go spędzić aktywnie. Szczególnie w okresie zimowym, gdy spadnie śnieg, taki wypoczynek na wolnym powietrzu może być niezwykle przyjemny. Przekonał się o tym każdy amator białego szaleństwa, który uwielbia szusować po ośnieżonych stokach. Jeśli ktoś naprawdę lubi spędzać w ten sposób czas, powinien się wybrać do Tylicza.

Miejscowość ta leży na pograniczu dwóch mezoregionów, Beskidu Niskiego i Sądeckiego, blisko granicy ze Słowacją, u zbiegu rzeki Muszynka i potoku Mochnaczka. Główną zaletą jest tu zdecydowanie Stacja Narciarska, Wyciąg Talerzykowy Eljar i Centrum Narciarskie Master-Ski. To miejsca gdzie pasjonaci będą w swoim żywiole, stoki są ośnieżone i zabezpieczone, można na nich jeździć przez cały dzień. Na zboczach gór można znaleźć Wypożyczalnię Sprzętu Narciarskiego oraz szkółkę, gdzie można się nauczyć jazdy na zimowym sprzęcie.

W Tyliczu znajduje się również szlak turystyczny – Kopiec Puławskiego/Huzary, dzięki któremu można zwiedzić okolicę. Są tu liczne ścieżki spacerowe oraz rowerowe, gdzie można przechadzać się, jeździć na rowerze czy uprawiać nordic walking, który obecnie jest bardzo modną formą ruchu. W centrum miasteczka znajdują się dwie Pijalnie Wód Mineralnych, co jest dużą atrakcją dla przyjezdnych. To Źródło Bradowiec i Zdrój Główny, który znajduje się w Parku Zdrojowym. W tym miejscu można spotkać wiele ludzi, którzy chcą podreperować swoje zdrowie i poprawić kondycję organizmu.

Zbiór miejsc noclegowych Tylicza, to propozycje wielu hoteli i pensjonatów. Każdy z nich oferuje pokoje jednoosobowe i wieloosobowe, a ceny mają bardzo różnorodne. Przez to każdy może sobie wynająć takie noclegi, jakie przypadną mu do gustu. W miasteczku znajdują się także prywatne kwatery, które również można wynająć i to w atrakcyjnej cenie. Wiele z nich leży blisko stoków narciarskich, często więc decydują się na nie amatorzy białego szaleństwa. W hotelach można się spodziewać dodatkowych atrakcji, dzięki którym pobyt w tej miejscowości, będzie jeszcze bardziej na plus. Często można skorzystać tam z prywatnego basenu, ze Strefy SPA, z prywatnej restauracji czy baru. W takich okolicznościach można spędzić miły wieczór, poznać nowych ludzi, odpocząć po całym dniu spędzonym na zwiedzaniu, czy aktywności zimowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>