Oby nasza młodość nigdy nie przeminęła, nie ta fizyczna, bo oczywiste jest, że wygląd się zmienia. Chodzi nam o pozostanie na zawsze młodym duchem, ale może zacznijmy od początku.
Jesteśmy uczniami warszawskiego liceum. Połączyły nas dwie pasje. Uwielbiamy podróżować i interesujemy się laureatami Nagrody Nobla. Wśród nich było wielu polaków, nie musimy chyba wymieniać ich nazwisk. Być może kiedyś nam uda się odebrać tę nagrodę. Druga wspomniana pasja to podróże. Wszyscy jesteśmy pełnoletni więc swobodnie możemy podróżować. Ten portal daje nam możliwość zrelacjonowania naszych wycieczek do różnych miejsc. Opiszemy wam ciekawe atrakcje, zabytki i miejsca godne uwagi. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Pozdrawiamy :)
  • Home Wyjazd na urlop do Czaplinka

Wyjazd na urlop do Czaplinka

Jak aktywny wypoczynek to tylko w Czaplinku – mówi tak sporo osób, które tutaj przyjeżdżają każdego roku i nie potrafią bez żalu opuścić tego miejsca.  Wystarczy nam sam rower, by nie mieć chwili wytchnienia. Praktycznie przez cały rok w odbywają się tutaj liczne rajdy dwuśladem. Startują z miejsca, gdzie zaczyna się aż 600 kilometrowa trasa. No ale przecież nikt nie każe nam wskakiwać na rower i jechać. Zamiast tego możemy się przejść…

Kiedy już znajdziemy wygodne buty, które nie pokaleczą nam nóg, warto wybrać się na ścieżkę przyrodniczą o nazwie "Spyczyna Góra-Jezioro Prosino". Cała trasa ma ponad 16 kilometrów długości, więc spokojnie podczas marszu zdążymy zapamiętać jej nazwę. Droga rozpoczyna się tuż przy ruinach zamku w Starym Drawsku i jest przeznaczona tylko dla turystyki pieszej – więc wszelkie wspomagacze na kołach, które nie są rowerem, odpadają. Wielu mówi, że warto tu zacząć uprawiać Nordic Walking – wygodniej się idzie, szybciej i zdrowiej. Na wszystko musimy poświęcić jakieś 7 godzin – jeśli będziemy szli bez postojów. Natomiast, jeśli chcemy mieć czas na odpoczynek, to warto wziąć też do plecaka koc.

Wybierając się w te okolice powinniśmy przejrzeć oferty noclegowe (https://meteor-turystyka.pl/). Na pewno ona da nam możliwość wyboru pokoju. Warto spróbować regionalnych potraw i smaków, które zostaną nam szybko przygotowane. Wszystko to w niewysokich cenach, zdrowo i smacznie. A co w następne dni? Spokojnie, Czaplinek to nie tylko jazda na rowerze i marsz. Dlatego warto udać się nad jezioro Drawsko i wskoczyć na łódkę, gdzie zdobędziemy kilka fal, które rozrzucają po wodzie dość silne wiatry. Zawsze też możemy udać się na spływ kajakowy w Drawsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>