Oby nasza młodość nigdy nie przeminęła, nie ta fizyczna, bo oczywiste jest, że wygląd się zmienia. Chodzi nam o pozostanie na zawsze młodym duchem, ale może zacznijmy od początku.
Jesteśmy uczniami warszawskiego liceum. Połączyły nas dwie pasje. Uwielbiamy podróżować i interesujemy się laureatami Nagrody Nobla. Wśród nich było wielu polaków, nie musimy chyba wymieniać ich nazwisk. Być może kiedyś nam uda się odebrać tę nagrodę. Druga wspomniana pasja to podróże. Wszyscy jesteśmy pełnoletni więc swobodnie możemy podróżować. Ten portal daje nam możliwość zrelacjonowania naszych wycieczek do różnych miejsc. Opiszemy wam ciekawe atrakcje, zabytki i miejsca godne uwagi. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Pozdrawiamy :)
  • Home Węgierska Górka – sympatyczne miejsce na urlop

Węgierska Górka – sympatyczne miejsce na urlop

Omówiliśmy atrakcje turystyczne w Wołkowyi, która jest położona w Bieszczadach [więcej: dostępne informacje Wołkowyja]. Bez wątpienia należy stwierdzić, że w naszym kraju nie brakuje uroczych miejscowości położonych w pięknych okolicznościach przyrody, które można zwiedzić. Jedną z nich jest Węgierska Górka.

Węgierska Górka to niewielka miejscowość położona w powiecie żywieckim, w województwie śląskim. Niewielka wieś zlokalizowana jest na zboczach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Te ciekawe, atrakcyjne tereny sprawiają, że co roku wita tutaj coraz większa liczba turystów, którzy liczą na udany wypoczynek, częściej aktywny niż pasywny. Węgierska Górka posiada długą, bardzo ciekawą i urozmaiconą historię, możemy również na miejscu wsłuchać się w niejedną legendę pochodzącą z prapoczątków istnienia tej wsi. Baza noclegowa [więcej: dostępne noclegi Węgierska Górka] gwarantuje dużą ilość miejsc noclegowych, dzięki czemu możemy zarezerwować nasz pobyt z niewielkim wyprzedzeniem i cieszyć się najpiękniejszymi walorami tej miejscowości. Noclegi tutaj od lat są gwarancją komfortu i wygody, do tego są również konkurencyjne cenowo w porównaniu z innymi miejscowościami położonymi w pobliżu.

Węgierska Górka to miejscowość, w której każdy będzie mógł cieszyć się spokojem i pięknem przyrody z dala od zgiełków, hałasów przytłaczającego życia miejskiego. Właśnie takie miejsca są najlepsze do tego, by wybrać się tutaj na udany wypoczynek. Niezależnie od pory roku, wieś ta ma zupełnie inne atrakcje do zaoferowania. Ciekawostką jest to, że w dwudziestoleciu międzywojennym uzyskała status zimowiska – do którego zaglądała wcale niemała liczba osób w sezonie zimowym. Już wtedy było tu wiele obiektów, które były użyteczne w turystyce, takie jak boiska sportowe, korty tenisowe, strzelnica. Działo się tu też wiele imprez w rodzaju festynów i dancingów.

Do dzisiaj ta jest świetnie zaopatrzona w różne urządzenia turystyczne, dlatego każdy, kto zagląda w progi tej miejscowości, na nudę narzekać nie będzie mógł. Znajdują się tu szlaki turystyczne, na których możemy podziwiać przepiękną przyrodę i ćwiczyć naszą kondycję fizyczną, możemy też zapoznać się z długą i interesującą historią tej miejscowości. Jest też tu wiele zabytków, które warto zobaczyć na własne oczy – do takich należą między innymi łaźnia Odlewni Żeliwa czy Kościół Świętego Maksymiliana Kolbego w Ciścu [więcej: dostępne informacje o Parafii], z którym wiąże się bardzo ciekawa historia, która głosi, że został zbudowany przez tutejszych mieszkańców w ciągu jednej doby mimo zakazu ówczesnych władz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>