Oby nasza młodość nigdy nie przeminęła, nie ta fizyczna, bo oczywiste jest, że wygląd się zmienia. Chodzi nam o pozostanie na zawsze młodym duchem, ale może zacznijmy od początku.
Jesteśmy uczniami warszawskiego liceum. Połączyły nas dwie pasje. Uwielbiamy podróżować i interesujemy się laureatami Nagrody Nobla. Wśród nich było wielu polaków, nie musimy chyba wymieniać ich nazwisk. Być może kiedyś nam uda się odebrać tę nagrodę. Druga wspomniana pasja to podróże. Wszyscy jesteśmy pełnoletni więc swobodnie możemy podróżować. Ten portal daje nam możliwość zrelacjonowania naszych wycieczek do różnych miejsc. Opiszemy wam ciekawe atrakcje, zabytki i miejsca godne uwagi. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Pozdrawiamy :)
  • Home Miasto możliwości, czyli Leszno dla turysty

Miasto możliwości, czyli Leszno dla turysty

Leszno to niezwykle interesujące miasto Wielkopolski (➤https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkopolska), którego historia sięga XIV wieku. Jego burzliwa przeszłość, której pozostałością są liczne opowieści i legendy, widoczna jest dla nas w postaci wielu zabytków, cieszących oko i umysł. Wśród nich najwyraźniej zapisuje się obóz pracy dla Żydów, który funkcjonował tu w czasie II wojny światowej. To jednak nie wszystko, gdyż cały rynek jest utrzymany w oryginalnym stanie, a jedynie poddawany renowacji, co powoduje, że niesie ze sobą ogromne pokłady wiedzy historycznej. Nie zapominajmy też obiektach sakralnych, takich jak kościół św. Mikołaja czy wystawy szopek bożonarodzeniowych, znane już w całej Polsce.

Leszno to też miasto atrakcji, wśród nich znaleźć możemy bardzo ciekawe pomysły, których odkrywanie przysporzy nam wielu emocji i radości. Podkreślić należy obecność takich obiektów jak aerotunal, aquapark czy stadnina koni. Zapełnią nasz czas w wyjątkowy sposób i uchronią przed nudą, bez względu na wiek. Nie można też opuścić Leszna bez udziału w organizowanych tu imprezach, takich jak Szlifowanie Bruku. Jest to festyn inspirowany tradycją i kulturą regionu.

Baza noclegowa Leszna to głównie hotele i pensjonaty, położone w centrum miejscowości, choć znaleźć możemy też prywatne kwatery malowniczo usytuowane na obrzeżach okolicznych lasów. Noclegi w Lesznie (➤) to duży wybór kwater zróżnicowanych pod względem standardu.

Leszno to też przyroda – jezioro i lasy powodują, że możemy tu spędzić wyjątkowy czas, odrywając się od problemów w miłej atmosferze, wśród niezwykłych gatunków roślinności i zwierząt. Tu warto podkreślić obecność nadleśnictwa, które organizuje kącik edukacyjny w Karczmie Borowej. Atrakcja przeznaczona głównie dla dzieci, ale i nam pomoże rozpoznać nietypowe gatunki lokalnej flory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>