Oby nasza młodość nigdy nie przeminęła, nie ta fizyczna, bo oczywiste jest, że wygląd się zmienia. Chodzi nam o pozostanie na zawsze młodym duchem, ale może zacznijmy od początku.
Jesteśmy uczniami warszawskiego liceum. Połączyły nas dwie pasje. Uwielbiamy podróżować i interesujemy się laureatami Nagrody Nobla. Wśród nich było wielu polaków, nie musimy chyba wymieniać ich nazwisk. Być może kiedyś nam uda się odebrać tę nagrodę. Druga wspomniana pasja to podróże. Wszyscy jesteśmy pełnoletni więc swobodnie możemy podróżować. Ten portal daje nam możliwość zrelacjonowania naszych wycieczek do różnych miejsc. Opiszemy wam ciekawe atrakcje, zabytki i miejsca godne uwagi. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Pozdrawiamy :)
 • Home Megalityczne grobowce w Poddąbiu

Megalityczne grobowce w Poddąbiu

W niewielkim oddaleniu od ruchliwych pomorskich dróg znajduje się Poddąbie. Wioska jest położona w okolicach Słupska i kusi turystów zarówno wysokimi brzegami klifowymi, jak i okazałymi lasami bukowo-sosnowymi. Jest tu jeszcze jedna atrakcja, chociaż dość nietypowa. Megalityczne grobowce pamiętające czasy sprzed prawie dwóch tysięcy lat. Główne atrakcje wsi i okolic to dostęp do Bałtyku i leśne tereny. Miejscowi wykorzystali zainteresowanie turystów pobytem w dziewiczych, nieco tajemniczych terenach, dlatego wiele osób oferuje klimatyczny nocleg w Poddąbiu we własnych domach. Oczywiście baza kwaterunkowa miejscowości nie ogranicza się wyłącznie do tego typu miejsc i jest przygotowana nawet na oblężenie większej ilości turystów. W okolicy funkcjonuje chętnie odwiedzany przez wczasowiczów ze szkół ośrodek wczasowy „Lazur”. Tak doskonałe przygotowanie miejscowości pod względem turystycznym wyłącznie zachęca do spędzenia tu swojego urlopu lub wybrania się do miejscowości chociażby na romantyczny weekend z drugą połówką.
Jeśli wybieracie się nad morze i chcielibyście swój czas spędzić w miejscowości większej niż Poddąbie, to przypominamy Wam wpis o Gdyni.

Spędzając wakacje w polskich miejscowościach zależy nam bardziej na atrakcjach i zwiedzaniu niż siedzeniu w pokoju hotelowym, więc gdy już siły zostaną odbudowane, a my znudzimy się wylegiwaniem na piasku, warto wybrać się na wycieczkę do pobliskich megalitycznych grobowców. Co prawda brzmi to nieco upiornie, jednak w takim miejscu można naładować się energią na cały rok. I co więcej nikt nie znalazł tu szczątków ludzkich. Ogromne głazy są nazywane „Grobami Hunów”, lecz okazy znajdujące się w Poddąbiu są pozostałościami po kamiennych kręgach stworzonych przez kulturę wielbarską. Ta niezbyt szeroko znana kultura archeologiczna żyła w epoce żelaza i rozwijała się na obszarach północnej i wschodniej Polski, a także zachodniej Ukrainy pomiędzy pierwszym a piątym wiekiem. Na ówczesną ludność znaczący wpływ mięli Skandynawowie, Goci i Gepidzi, jak również Wenedowie i Rugiowie. Kamienne kręgi są unikalną atrakcją pozostawioną tu przez mało poznaną ludność żyjącą dwa tysiące lat temu. Co prawda nie kryją one w sobie ogromnych tajemnic jak egipskie piramidy, jednak wiele osób twierdzi, że wchodząc pomiędzy nie, można poczuć zastrzyk energii i powrót chęci do życia. Warto spróbować, jeżeli ktoś czuje się przeciążony różnymi problemami z codziennego życia w mieście.

8 comments on “Megalityczne grobowce w Poddąbiu”

 1. Bardotte says:

  Jakoś nie kusi mnie zwiedzanie grobowców na wakacjach :-/

 2. lara croft says:

  A mnie się właśnie bardzo podoba taka oryginalna i rzadko spotykana rozrywka, może być bardzo ciekawie

 3. lara croft jestem podobnego zdania, to może być ciekawe przeżycie, chociaż nieco mroczne :)

 4. Olekksonn says:

  Fajny motyw :) nie słyszałem o tym.

 5. kangurzyca says:

  Ja właśnie zarezerwowałam nocleg w Poddąbiu i zwiedzanie grobowców jest w moich planach

 6. holyglory says:

  To obowiązkowa atrakcja jak się tu przyjeżdża :)

 7. Ale super! Nie wiedziałam, że w Poddąbiu są takie atrakcje! Właśnie się zastanawiałam nad wakacyjnym noclegiem i już mam kłopot z głowy;)

 8. @Gniewka – rezerwuj nocleg, popieram! Poddąbie to rewelacyjne miejsce:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>