Oby nasza młodość nigdy nie przeminęła, nie ta fizyczna, bo oczywiste jest, że wygląd się zmienia. Chodzi nam o pozostanie na zawsze młodym duchem, ale może zacznijmy od początku.
Jesteśmy uczniami warszawskiego liceum. Połączyły nas dwie pasje. Uwielbiamy podróżować i interesujemy się laureatami Nagrody Nobla. Wśród nich było wielu polaków, nie musimy chyba wymieniać ich nazwisk. Być może kiedyś nam uda się odebrać tę nagrodę. Druga wspomniana pasja to podróże. Wszyscy jesteśmy pełnoletni więc swobodnie możemy podróżować. Ten portal daje nam możliwość zrelacjonowania naszych wycieczek do różnych miejsc. Opiszemy wam ciekawe atrakcje, zabytki i miejsca godne uwagi. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Pozdrawiamy :)
  • Home Łazy – historia, przyroda i prawdziwy wypoczynek

Łazy – historia, przyroda i prawdziwy wypoczynek

Szukając spokojnych miejsc idealnych do udanego wypoczynku, warto jest wziąć pod uwagę niewielką wieś o charakterze letniskowym, położoną w województwie zachodniopomorskim pomiędzy jeziorami Bukowo i Jamno. Ta miejscowość to Łazy i choć zamieszkiwana jest przez zaledwie 86. regularnych mieszkańców, to jednak posiada dość bogate doświadczenie pod kątem prowadzenia działalności turystycznej.

Po raz pierwszy miejscowość ta oblegana była przez turystów spragnionych udanego wypoczynku już w okresie 20-lecia międzywojennego. Wówczas należała jeszcze do dzisiejszych Niemiec i cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród ówczesnych urlopowiczów. Po drugiej wojnie światowej została na zawsze wpisana w nasz polski krajobraz, a działalność turystyczna rozpoczęta przed wybuchem wojny, była kontynuowana. Nic dziwnego, ponieważ rześkie powietrze, rzeczywisty kontakt z nietkniętą zmianami przemysłowymi naturą to prawdziwy rarytas. Baza noclegowa {} potrafi dziś pomieścić tutaj rzesze turystów.

Cisza, spokój – to coś, co jest zagwarantowane podczas naszego pobytu, ale mało kto wie, że oprócz przepięknej przyrody, niesamowitych zachodów i wschodów słońca oraz wyczerpujących, lecz niezapomnianych spacerów brzegiem jeziora czy morza, sama historia tej miejscowości do zwykłych absolutnie nie należy. Pierwsze ślady obecności ludzi na tych terenach pochodzą sprzed ponad 4 tysięcy lat wstecz. W poprzednich wiekach miejscowość pełniła funkcje przede wszystkim rybackie, ale przed ogromnym sztormem, jaki nawiedził tę miejscowość w 1690, była również bardzo ważnym punktem łączącym przystań na jeziorze Jamno z Morzem Bałtyckim {https://pl.wikipedia.org/wiki/Morze_Baltyckie}. Łazy, choć dzisiaj w skromniejszej formie, wciąż inspirują. Mimo, że dziś jest tu nad wyraz cicho i spokojnie, to jednak nie zawsze tak było. To wymarzone miejsce na wakacje zwłaszcza dla tych, którzy pragną odpocząć od zgiełku dużych miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>