Oby nasza młodość nigdy nie przeminęła, nie ta fizyczna, bo oczywiste jest, że wygląd się zmienia. Chodzi nam o pozostanie na zawsze młodym duchem, ale może zacznijmy od początku.
Jesteśmy uczniami warszawskiego liceum. Połączyły nas dwie pasje. Uwielbiamy podróżować i interesujemy się laureatami Nagrody Nobla. Wśród nich było wielu polaków, nie musimy chyba wymieniać ich nazwisk. Być może kiedyś nam uda się odebrać tę nagrodę. Druga wspomniana pasja to podróże. Wszyscy jesteśmy pełnoletni więc swobodnie możemy podróżować. Ten portal daje nam możliwość zrelacjonowania naszych wycieczek do różnych miejsc. Opiszemy wam ciekawe atrakcje, zabytki i miejsca godne uwagi. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Pozdrawiamy :)
  • Home Korona Himalajów we Władysławowie

Korona Himalajów we Władysławowie

Władysławowo to miejsce bardzo ciekawe pod kątem turystycznym, więc każdego roku zjawia się tutaj wielu turystów z całego świata. Nie da się ukryć tego, że czas można tutaj spędzić na różnoraki sposób, więc wszystko zależy od zainteresowanych. Władysławowo oferuje wysokiej jakości miejsca noclegowe  [szczegóły: meteor-turystyka.pl] w szerokiej ofercie, a przy okazji dużą ilość miejsc do zwiedzania.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w tym mieście jest z całą pewnością Korona Himalajów, z którą warto się zapoznać podczas wycieczki do Władysławowa. Dojazd do tego miejsca jest bardzo łatwy, więc nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Korona Himalajów to nic innego jak 6 pomników, które symbolizują 6 ośmiotysięczników zdobytych przez Polaków. Można się więc w tym miejscu zapoznać z informacjami na temat tego kto, kiedy i gdzie zdobył takie szczyty. Nie każdy posiada tego typu wiedzę, dlatego też odwiedzenie tego miejsca jest bardzo ciekawym przeżyciem pod kątem poznawczym, o czym przekonało się już wiele osób. Docelowo ma być tych pomników 14, ale cały czas ich ekspozycja się powiększa. Jest ona zadbana oraz bardzo estetyczna, więc na pewno warto się tam wybrać z całą rodziną.

Pomniki są zbudowane ze specjalnego piaskowca, który został przywieziony ze Szwecji, a więc są solidne, wytrzymałe oraz odporne na czynniki zewnętrzne. Pierwszy pomnik został poświęcony historycznemu wejściu na Mount Everest [więcej: wikipedia.org], a szczyt został zdobyty przez Eugeniusza Chrobaka oraz Andrzeja Marciniaka.

Ta baza noclegowa to bardzo ciekawe miejsce, którego nie sposób ominąć podczas urlopowych podróży. Warto się tam udać przynajmniej raz w życiu i zapoznać z historią polskiego himalaizmu, która jest oczywiście niezwykle bogata. W Polsce urodziło się wielu himalaistów, którzy poświęcili wspinaczkom wysokogórskim całe swoje życie i warto zapoznać się z ich osiągnięciami, co umożliwia zainteresowanym Korona Himalajów. Z tego też względu warto wybrać na wakacje do Władysławowa. Niektóre osoby wybierając się na urlop, szukają odpoczynku na plaży, ale inni chcą czegoś więcej. Przede wszystkim chodzi tutaj o poszerzenie swojej wiedzy z zakresu historycznego, a Władysławowo umożliwia to wszystkim turystom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>