Oby nasza młodość nigdy nie przeminęła, nie ta fizyczna, bo oczywiste jest, że wygląd się zmienia. Chodzi nam o pozostanie na zawsze młodym duchem, ale może zacznijmy od początku.
Jesteśmy uczniami warszawskiego liceum. Połączyły nas dwie pasje. Uwielbiamy podróżować i interesujemy się laureatami Nagrody Nobla. Wśród nich było wielu polaków, nie musimy chyba wymieniać ich nazwisk. Być może kiedyś nam uda się odebrać tę nagrodę. Druga wspomniana pasja to podróże. Wszyscy jesteśmy pełnoletni więc swobodnie możemy podróżować. Ten portal daje nam możliwość zrelacjonowania naszych wycieczek do różnych miejsc. Opiszemy wam ciekawe atrakcje, zabytki i miejsca godne uwagi. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Pozdrawiamy :)
  • Home Co warto zobaczyć w Istebnej?

Co warto zobaczyć w Istebnej?

Istebna to bardzo interesująca miejscowość na Śląsku Cieszyńskim w górach Beskidu Śląskiego. Z racji swojego położenia jest bardzo cenionym kurortem narciarskim. Szczególnie rozbudowane są tutejsze biegowe trasy narciarskie. W sezonie zimowym działa tu kilka ośrodków. Największe z nich to kompleks Zagroń Istebna oraz Złoty Groń. W obu możemy skorzystać z wyciągów krzesełkowych. Miejscowość posiada bogatą i różnorodną bazę noclegową. Liczne obiekty przyjmują gości i zapewniają im noclegi, które z resztą są bardzo dobrze posortowane na Meteorze. Istebna jest niezwykle ciekawym miejscem, zarówno zimą, jak i latem, dlatego powinniśmy ją odwiedzić.

W miejscowości jest również bardzo wiele interesujących zabytków, dlatego warto się tu wybrać również latem. Możemy wtedy liczyć na ciszę, spokój, piękną pogodę oraz malownicze krajobrazy. Jeśli będziemy zaś chcieli zwiedzić okolicę, warto na pewno obejrzeć tutejsze kościoły. Wszystkie są stosunkowo nowe, bo wybudowane w XX wieku, ale robią wrażenie. Należy do nich kościół parafialny p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego, p. w. Dobrego Pasterza oraz p. w. św. Józefa.

W Istebnej na Wilczem pod Młodą Górą możemy również odwiedzić izbę pamięci Jerzego Kukuczki. W miejscowości znajdziemy również ciekawe prywatne muzea. Jedno z nich to muzeum Jana Wałacha, które powstało w pracowni położonej nieopodal jego dawnego domu. Zobaczymy w nim grafiki, rysunki, obrazy i rzeźby, które stworzył. Kolejny tego typu obiekt należy do rodziny Konarzewskich i możemy w nim podziwiać obrazy i prace stworzone przez członków rodziny kiedyś i dziś. We wsi znajduje się także najbardziej popularna na Śląsku Cieszyńskim izba regionalna czyli Kurna chałupa Kawuloków. Powstała ona w XIX-wiecznej góralskiej chacie. Należy ona do Szlaku Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego.

Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o tutejszej przyrodzie, bardzo dobrym pomysłem będzie wybranie się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej, w którym zobaczymy tak interesujący eksponat jak Panorama Beskidzka. Przedstawia ona tutejszą florę i faunę. Najlepiej jednak zapoznać się z tutejszą przyrodą „na żywo” i po prostu wybrać na wędrówkę w góry, gdy pogoda dopisze. Malownicze widoki i wspaniałe górskie powietrze zachwycą każdego. Warto wtedy przejść się na przełęcz Kubalonka, która znajduje się na wysokości ponad 700 metrów nad poziomem morza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>