Oby nasza młodość nigdy nie przeminęła, nie ta fizyczna, bo oczywiste jest, że wygląd się zmienia. Chodzi nam o pozostanie na zawsze młodym duchem, ale może zacznijmy od początku.
Jesteśmy uczniami warszawskiego liceum. Połączyły nas dwie pasje. Uwielbiamy podróżować i interesujemy się laureatami Nagrody Nobla. Wśród nich było wielu polaków, nie musimy chyba wymieniać ich nazwisk. Być może kiedyś nam uda się odebrać tę nagrodę. Druga wspomniana pasja to podróże. Wszyscy jesteśmy pełnoletni więc swobodnie możemy podróżować. Ten portal daje nam możliwość zrelacjonowania naszych wycieczek do różnych miejsc. Opiszemy wam ciekawe atrakcje, zabytki i miejsca godne uwagi. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Pozdrawiamy :)
  • Home Atrakcje turystyczne w okolicach Wołkowyi

Atrakcje turystyczne w okolicach Wołkowyi

Wołkowyja jest wsią o niewielkich rozmiarach, leżącą w Bieszczadach, tuż nad Zalewem Solińskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Soli%C5%84skie). Dogodne położenie sprawia, że bez trudu można tu dotrzeć w prosty sposób zarówno własnym samochodem jak i komunikacją publiczną. W okresie wakacyjnym kursują tu bezpośrednie połączenia komunikacyjne z największych polskich miast. Poza sezonem można dojechać autokarem do Leska lub pociągiem do Sanoka, a następnie należy przesiąść się do busa prywatnego przewoźnika jadącego w kierunku Wołkowyi.

W miejscowości działa doskonale rozwinięta baza noclegowa, także nawet bardzo wymagający turysta bez większego trudu znajdzie komfortowy pokój. W ofercie noclegowej () dominują niewielkich rozmiarów pensjonaty oraz kwatery prywatne. W ostatnich latach w Bieszczadach poczyniono dużo inwestycji, które skutkują poprawą zarówno infrastruktury komunikacyjnej jak i zaplecza noclegowego. Dzięki dotacjom unijnym wyremontowano wiele dróg, na których jeszcze kilka lat temu asfalt był nikłym wspomnieniem, a także wybudowano wiele nowoczesnych i w pełni komfortowych ośrodków wypoczynkowych. Większość z nich posiada własne strony internetowe, także rezerwacja noclegu w nich jest bardzo prosta. W łatwy sposób można je znaleźć wpisując w internecie frazę „noclegi Wołkowyja”.

Turyści wybierający wczasy w Wołkowyi z całą pewnością nie będą mogli narzekać na nudę, zwłaszcza przy ładnej pogodzie. Osoby które lubią wypoczynek nad wodą mogą skorzystać z piaszczystych plaż Zalewu Solińskiego. W samej miejscowości działa również wypożyczalnia sprzętu pływającego. Za niewielką opłatą można spędzić aktywne chwile wraz z najbliższymi w kajaku lub na rowerku wodnym. Specjalnie dla osób, które nie przepadają za wysiłkiem fizycznym, a pragną podziwiać piękno okolicy z perspektywy tafli jeziora, organizowane są rejsy po Jeziorze Solińskim na niewielkim stateczku turystycznym. Swoją przystań ma on w Polańczyku. W przypadku mniej sprzyjających warunków atmosferycznych można wybrać się do Soliny, aby zwiedzić elektrownię wodną. Ciekawym punktem wycieczki po niezbyt dalekiej okolicy może być również wizyta w skansenie w Sanoku lub wycieczka objazdowa po urokliwych drewnianych cerkwiach rozsianych po wielu bieszczadzkich wioskach. Amatorzy górskich wędrówek mogą również wybrać się na całodzienną wycieczkę górską na bieszczadzkie połoniny, z których rozpościerają się widoki zapierające dech w piersiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>